Drukuj

Analfabetyzm wśród potencjalnych pracowników

Zbyszek. Opublikowano w Wiadomości z UK

Przedsiębiorcy ostrzegają, że poziom podstawowych umiejętności czytania, pisania i liczenia wśród ich potencjalnych pracowników jest przerażająco niski.

Niektórzy pracownicy "potrzebują solidnej podstawy, na której można będzie dalej budować". 

Badania pokazują, że prawie połowa biorących w nich udział miała trudności z wypełnieniem wakatów pomimo panującego w Szkocji bezrobocia. Problemy są także z niską motywacją i niepunktualnością kandydatów.

Ponad 80% firm biorących udział w ankiecie zamówionej przez szkocką izbę handlu zwróciło uwagę na poszerzającą się przepaść między systemem szkolnym i systemem zatrudnienia. Zauważono tam też, że planowane w sektorze edukacji cięcia budżetowe (mające uderzyć głównie w college) spowodują pogorszenie tej sytuacji.

Większość pracodawców wyraziło gotowość zorganizowania we własnym zakresie kursów doszkalających, powiedzieli jednak, że "potrzebują solidnej podstawy, na której można będzie dalej budować".

W odpowiedzi na powyższe argumenty rzecznik szkockiego rządu zwróciła uwagę na działające już państwowe programy (takie jak Opportunities for All) mające na celu zwiększenie szans młodych ludzi na znalezienie zatrudnienia

Źródło: openscotland.pl Marta Jadwiga Wiejak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież