Drukuj

ZERO TOLERANCJI DLA NADUŻYĆ. RZĄD USTAMI KRÓLOWEJ OGRANICZA PRAWA IMIGRANTÓW

Zbyszek. Opublikowano w Wiadomości z UK

Rząd długo straszył, a teraz wprowadza w życie nowe przepisy dotyczące ograniczenia praw imigrantów zamieszkujących Wyspy Brytyjskie. Założenia na kolejny rok ogłosiła w środę królowa Elżbieta II podczas tradycyjnego przemówienia w parlamencie.

Z tego, co już wiadomo regulacje wobec imigrantów zostaną zaostrzone. Chodzi głównie o sprawy związane z dostępem do opieki zdrowotnej, zasiłków i mieszkań komunalnych. Podstawowe założenie jest takie, że jeśli dana osoba nie wnosi nic do społeczeństwa (nie płaci podatków, czy składek na National Insurance), to dostęp do usług publicznych nie będzie już tak rozległy i bezwarunkowy jak teraz.

Rząd chce ograniczyć nadużycia w służbie zdrowia. Dla przybyszów spoza Europy rozważane jest wprowadzenie obowiązkowej opłaty, którą trzeba uiścić przed otrzymaniem wizy, by potem móc korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej. Ministrowie zastanawiają się jeszcze nad wprowadzeniem wymogu posiadania ubezpieczenia.

Wymóg „musisz dać coś od siebie, by potem coś otrzymać” wprowadzony zostanie też w dziedzinie opieki socjalnej. Wnioski o przyznanie świadczeń będą rozpatrywane bardziej restrykcyjnie, gdyż rząd chce wyeliminować nadużycia. Osoby, które otrzymają zasiłek dla poszukujących pracy, będą go otrzymywały jedynie przez 6 miesięcy, a jego ewentualne przedłużenie będzie zależało od oceny tego, czy imigrant rzeczywiście ma szansę otrzymać zatrudnienie. Dodatkowo, urzędnik będzie mógł sprawdzić stopień znajomości języka angielskiego. W planach jest także zmniejszenie sum wydawanych na zasiłki na dzieci oraz ograniczenie ich wypłacanie jedynie tym rodzinom, które w całości mieszkają w Wielkiej Brytanii.

Jeśli chodzi o mieszkania socjalne, to ubiegający się o nie będą musieli przebywać i pracować w Zjednoczonym Królestwie co najmniej przez dwa lata i udowodnić, że zamierzają się związać z danym rejonem na dłużej.

Właściciele mieszkań prywatnych, które wynajmują cudzoziemcom, będą zobowiązani do sprawdzenia, czy dana osoba nie przebywa w kraju nielegalnie. Podobne rozwiązania wprowadzone zostaną w kwestii pracodawców. Ponadto, zaostrzono kary za zatrudnienie osób, które nie mogą przebywać na terenie kraju. Utrudniony zostanie im dostęp do kart kredytowych, kredytów gotówkowych i prawa jazdy. Gabinet Camerona ma zamiar także ułatwić deportację nielegalnych imigrantów oraz zagranicznych przestępców.


Ministrowie podkreślają, że nowe rozwiązania prawne będą dotyczyły tylko tych, którzy chcą nadużywać brytyjskiej gościnności. Przyjezdni chcący osiedlić się w Wielkiej Brytanii, uczciwie pracować i płacić podatki, są nadal mile widziani.


Źródło: Marta Jurkiewicz / POLEMI.co.uk

Szkoda tylko że nikt nie wpadl na to że samo rozdawanie zasiłków komukolwiek jest osierocaniem tych ludzi, dzięki temu systemowi socjalnemu ludzie stają się bezmyślnymi masami bez ambicji, bez perspektyw. Rząd wini emigrantów po to tylko żeby wygrać kolejne wybory, pownien odebrać jakiekolwiek zasiłki każdemu kto może pracować!

To mówiłem ja DRP...

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież