Drukuj

Sensacyjne zeznania nt. śmierci czteroletniego Polaka w Wielkiej Brytanii

Zbyszek. Opublikowano w Wiadomości z UK

27-letnia Polka oskarżona o zabicie swojego czteroletniego syna w Wielkiej Brytanii zeznała, że była gwałcona przez swojego partnera. Brytyjskie media podają, że tymi sensacyjnymi doniesieniami kobieta chce ukryć swoją winę w całej sprawie.

 

27-letnia Magdalena Ł. i jej 34-letni partner Mariusz K. odpowiadają przed brytyjskim sądem w sprawie zabójstwa czteroletniego syna kobiety. Do tragedii doszło na początku marca tego roku. Sanitariusze znaleźli chłopca w stanie agonalnym w jego domu rodzinnym w Holbrooks w hrabstwie Coventry. Pomimo rozpaczliwych prób ratowania mu życia, Dawid zmarł w szpitalu. Sekcja zwłok wykazała, że zgon nastąpił w wyniku urazu mózgu - spowodowało je podtopienie w wannie.

W toku śledztwa okazało się, że para wielokrotnie brutalnie biła chłopca. Czterolatek miał być również więziony i głodzony. Mariusz K., który kilka dni temu złożył zeznania, winą obarczył swoją partnerkę. Przed brytyjskim sądem stwierdził, że nadużywała alkoholu i narkotyków oraz maltretowała syna. Sam przyznał jednak, że w ramach kary karmił dziecko solą i bił, bo tego oczekiwała od niego partnerka.

Śledczy badający sprawę ocenili, że chłopiec doznał "niewyobrażalnego okrucieństwa" ze strony opiekunów.

Całą sprawę inaczej przedstawia matka chłopca - Magdalena Ł. Jak czytamy w "Daily Mail", kobieta tuż po znalezieniu ciała chłopca kobieta zeznała, że została zgwałcona i pobita przez swojego partnera. Nie powiedziała jednak, że mężczyzna bił również jej syna. Dlaczego? Odpowiedziała krótko: "Bo kochałam Mariusza".

Kobieta zeznała również, że jej syn zmarł po tym, jak był przez dwa dni bity przez jej partnera. Pytana, dlaczego pozwoliła na takie zachowanie, powiedziała: "Nie wiem. Sama nie rozumiem swojego działania".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież